Dziękujemy za udział w I Forum Choroby Otyłościowej

2021-12-08

W dniach 1-2 grudnia br. odbyło się I Forum Choroby Otyłościowej dla pacjentów i wszystkich zainteresowanych tym problemem.

Inaugurację poprowadził prof. Paweł Bogdański – Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości – wraz z prof. Lucyną Ostrowską oraz dr hab. n. o zdr. Moniką Bąk-Sosnowską. W pierwszej sesji „Pacjent chorujący na otyłość w gabinecie lekarskim” uczestnicy Forum mieli okazję poznać dwie niezwykłe pacjentki, które opowiedziały o swoich zmaganiach z chorobą otyłościową i samym procesie uświadamiania sobie, że mierzą się z chorobą przewlekłą. Sesję podsumowały dr hab. Karolina Kłoda oraz dr hab. Monika Szulińska. Kolejna sesja „Wsparcie czy wyparcie – jak pomagać w chorobie otyłościowej” dotyczyła problemów natury emocjonalnej, które niesie ze sobą ta choroba. Niezwykle popularny okazał się również czat, na którym uczestnicy zadawali nurtujące ich pytania, a moderatorzy sesji rozwiewali ich wątpliwości.

Drugiego dnia Forum uczestnicy poznali zasady prawidłowego wykonywania pomiarów (ciśnienia, obwodu talii, masy ciała) a także przyjrzeli się możliwościom leczenia choroby otyłościowej w 2021 r. i jej efektom. Sesję zamknął dr hab. med. Mariusz Wyleżoł, który odniósł się do pandemii otyłości w trwającej blisko od dwóch lat pandemii SARS-CoV-2.

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Medycyny Stylu Życia oraz Fundacji Insulinooporność za objęcie wydarzenia patronatem. Dziękujemy także wszystkim osobom, które udostępniały informację o I Forum Choroby Otyłościowej w swoich gabinetach czy kanałach social media.

Powrót