Kontynuacja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”

2022-02-07

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w tym roku będzie kontynuowana ogólnopolska kampania edukacyjna „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”, której inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości. W ramach tegorocznej edycji kampanii będziemy realizować działania edukacyjne, angażując zarówno środowisko ekspertów jak również pacjentów, a także wysokozasięgowe media i znanych twórców internetowych. Naszym celem jest dalsze budowanie społecznej świadomości, że otyłość to poważna choroba przewlekła, którą trzeba leczyć, gdyż nieleczona lub leczona zbyt późno realnie zagraża życiu, prowadząc do rozwoju około 200 powikłań. Wierzymy, że edukacja przyczyni się do zmiany postrzegania chorych na otyłość, którzy dziś mierzą się ze stygmatyzacją i wykluczeniem.

W 2021 roku w ramach kampanii przeprowadziliśmy  ogólnopolskie badanie opinii publicznej oceniające percepcję otyłości w społeczeństwie, zrealizowaliśmy cykl podcastów edukacyjnych, współpracowaliśmy ze znanymi twórcami internetowymi oraz stworzyliśmy spot edukacyjny z udziałem pacjentów chorujących na otyłość oraz ambasadorem kampanii Cezarym Żakiem.

Serdecznie zapraszamy do  śledzenia dalszych aktywności na dedykowanym kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” profilu na Facebooku oraz stronie www.ootylosci.pl

Powrót