Kampania społeczna „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz"

2024-06-12

Wystawa „Nie Oceniaj mnie! To nie moja wina. #Choruję na otyłość” to opowieść o osobach zmagających się z otyłością. Wystawa prezentuje dziesięć sylwetek pacjentów i ich najtrudniejsze przeżycia związane z chorobą. To głos mówiący, że otyłość jest chorobą wypisaną na ciele, publicznie obnażającą i niemożliwą do ukrycia. Pacjenci apelują o szacunek, zaprzestanie stygmatyzacji i traktowanie ich z godnością, należną każdemu człowiekowi i pacjentowi.

Wystawa ma na celu zwrócenie uwagi na problem otyłości oraz konieczność podjęcia działań systemowych na rzecz diagnozowania i kompleksowego leczenia tej ciężkiej, nawracającej i stanowiącej zagrożenie dla życia choroby, która dotyka 9 mln ludzi w Polsce. Bohaterowie wystawy są ambasadorami kampanii społecznej pt.: Otyłość to choroba, nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz.”, której organizatorem jest FLO – Fundacja na Rzecz Leczenia Otyłości. Część zdjęć pochodzi z prywatnych archiwów.

https://flo.org.pl/index.php/kampania-otylosc-to-choroba-nie-oceniaj-nie-odchudzaj-tylko-lecz/

https://www.facebook.com/fundacjaflo

https://www.linkedin.com/company/flo-fundacja-na-rzecz-leczenia-oty-o-ci/

www.instagram.com/fundacjaflo

W ramach kampanii społecznej „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz.”, którą PTLO objęło patronatem merytorycznym, powstały dwie historie pacjentów.

Pierwsza z nich została już opublikowana na stronie FLO- Fundacji na Rzecz Leczenia Otyłości:
„Bądźcie bardziej tolerancyjni i nie oceniajcie nas po wyglądzie” – apeluje 41-letni pan Łukasz, chory na otyłość.

Powrót