Przewodniczący: dr hab. n. med. Alina Kuryłowicz, prof. CMPK, dr n. med. Monika Stołychwo-Gofron
e-mail: dietetyka@ptlo.org.pl
Sekcja Dietetyki Medycznej PTLO zaplanowana została jako platforma realizacji wspólnych projektów i planowania badań. Gorąco liczymy, że wspólnie stworzymy tu miejsce wymiany pomysłów, gdzie będzie można przedyskutować plany naukowe i kliniczne. Celem działalności Sekcji Dietetyki Medycznej jest szkolenie lekarzy oraz dietetyków w zakresie zasad odżywiania i farmakoterapii choroby otyłościowej, w tym stworzenie Szkoły Żywienia. Z założenia sekcja będzie więc stanowić miejsce nie tylko do współpracy klinicznej, ale także do zacieśniania więzów współpracy naukowej, co może zaowocować interesującymi publikacjami. Innym sposobem prezentacji wyników wspólnej pracy będą Zjazdy Naukowe PTLO, podczas których Sekcja Dietetyki Medycznej będzie miała odrębną sesję.
Serdecznie zapraszamy do Sekcji! Specjaliści w zakresie dietetyki medycznej i farmakoterapii podzielą się wiedzą, jak również najnowszymi światowymi trendami w profilaktyce i skutecznym leczeniu choroby otyłościowej – jednej z głównych chorób współczesnego świata.
Jako lekarki – współprzewodniczące sekcji, możemy powiedzieć, że coraz więcej pacjentów szuka skutecznych metod walki z chorobą u specjalistów. Doświadczenia ostatnich lat wskazują więc na konieczność wykształcenia kadry lekarzy i dietetyków – fachowców w dziedzinie postępowania żywieniowego w leczeniu choroby otyłościowej. Będzie to możliwe tylko dzięki stworzeniu i implementacji systemu zaawansowanych, interdyscyplinarnych szkoleń.
Spotkania Sekcji odbywać się będą cyklicznie (raz na kwartał), w formie online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
Szkoła sekcji dietetyki medycznej będzie kształcić specjalistów lekarzy oraz dietetyków w zakresie obesitologii. Uczestnicy, którzy będą chcieli uzyskać certyfikat ukończenia kursu, będą zobowiązani do uczestniczenia we wszystkich modułach kursu i zaliczenia testu weryfikującego ich wiedzę. Certyfikat będzie przydatny zarówno w budowaniu zespołów żywieniowych w placówkach publicznych, jak również w budowaniu indywidualnego autorytetu eksperckiego.
Zapraszamy!